Motivace v projektech

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 14/01/2021
17:30 - 19:30

Kategorie


Na téma motivace již proběhla v rámci Projektového Undergroundu řada diskuzí. Ale je to téma pro řízení projektů klíčové a vždycky se najdou další zajímavé dotazy na toto téma. Zaměřme se tedy opět na to, jak motivovat nově, aby to bylo efektivní a vedlo k dobré činnosti jednotlivých členů našeho týmu. Zaměříme se tedy na část oblasti Leadership z trojúhelníku potřebných znalostí (talent triangle) PMI.

Otázky z oblasti motivace k rutinním činnostem prosím pošlete nebo vyplňte do 13.1. (do oběda), budou sloužit jako vaše vstupenka. Na jejím základě Vám pošleme dokaz na diskuzi, protože vzhledem ke stavu pandemie počítáme opět se setkáním on-line. Takže rádi uvítáme i co nejvíc mimopražských účastníků.

Bookings

Rezervace jsou uzavřeny.

2 komentáře: „Motivace v projektech

  1. Jaký je Váš názor na peněžní motivaci, tj. např. odměnu pro členy týmu v případě dodání projektu včas apod.? Děkuji

  2. V CH to není pravidlem. Vychází se z toho, že pracovníci jsou již dobře zaplaceni a že do toho dávají maximum. Zavedením finanční odměny nastane ve firmě jistá nerovnováha. Pro nezúčastněné jsou tu otevřené otázky jako „Oni ANO a my NE a proč?“ Nastane i závist, což ovlivní komunikaci a spolupráci během celého projektu. Jinými slovy v projektu je ve hře o jednu neznámou více a mohou nastat překvapení. V dalších projektech se to už očekává coby samozřejmost a není-li odměna, tak potom je efekt kontraproduktivní. Důležité je, aby vedení firmy se o projekt průběžně zajímalo a na závěr, aby vedení účastníkům poděkovalo, třeba při slavnostní večeři.
    I zde je třeba pozvat jen ty co vykázali na projektu třeba více jak 200 hod., což se musí komunikovat.

Napsat komentář