Co a jak (4. část)

Pokračujeme v seriálu, který čerpá a bude čerpat z ohromného rezervoáru rad a zkušeností získaných na nesčetných diskuzích, které již v rámci Projektového Undergroundu proběhly. Nejde o teoretické rozbory, ale naopak o zcela praktické situace a jejich řešení. Snažíme vybrat situace, které se na diskuzích opakovaly, a také postupy, které v praxi pomohly. Tentokrát jsme se zaměřili na rady a zkušenosti z minulé diskuze na téma motivace k rutinním činnostem v projektu.

Nejprve najdete popis situace a odpověď či doporučené řešení je až v dalším příspěvku publikovaném později. To proto, abyste si mohl(a) vyzkoušet, jak byste takovou situaci řešil(a) sám, kdybyste se s ní setkal – a pak si porovnat svoje zkušenosti se zkušenostmi ostatních. No a vůbec nejraději budeme, pokud se popisem „strefíme“ do problému, který vás aktuálně trápí, a přispějeme tak zkušenostmi k jeho řešení.

První situace: nastavení projektu

Jak nastavit KPI v projektu?

Druhá situace: definice KPI

Zkuste si definovat alespoň 3 KPI pro příklad zavedení nové služby pro zákazníky (např. nová telekomunikační služba, nová služba údržby, …).

KPI:

1:

2:

3:

Dává smysl? Jak?

Měřitelná? Jak?

Jaké jsou benefity?

Indikuje čas? Jak?

Je v souladu s cíli?

Třetí situace: metriky

Jaké metriky lze použít při kontrole ICT projektů (popř. které jsou optimální)?

Příspěvek byl publikován v rubrice Co a jak. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.