Co a jak (25. část)

Pokračujeme v seriálu, který čerpá a bude čerpat z ohromného rezervoáru rad a zkušeností získaných na nesčetných diskuzích, které již v rámci Projektového Undergroundu proběhly. Nejde o teoretické rozbory, ale naopak o zcela praktické situace a jejich řešení. Snažíme se vybrat situace, které se na diskuzích opakovaly, a také postupy, které v praxi pomohly. Tentokrát z minulé diskuze na téma„Motivace v projektech“. Nejprve najdete popis situace a odpověď či doporučené řešení je až v dalším příspěvku. To proto, abyste si mohl(a) vyzkoušet, jak byste takovou situaci řešil(a) sám, kdybyste se s ní setkal – a pak si porovnat svoje zkušenosti se zkušenostmi ostatních. No a vůbec nejraději budeme, pokud se popisem „strefíme“ do problému, který vás aktuálně trápí, a přispějeme tak zkušenostmi k jeho řešení.

První situace: Motivace ke změně
Jakými způsoby se dá motivovat, pokud lidé pracují na projektech pro zlepšení práce ostatních (např. automatizace kroku v systému), ale koncoví uživatele chtějí věc dal dělat postaru (jsou spokojeni s oldschool manuálem)?

Druhá situace: Motivace sebe
Jak si udržet motivaci jako projektový manažer v případě, ze je vám dán projekt na změnu systému, se kterým osobně úplně nesouhlasíte a je pro vás těžké motivovat ostatní, když výsledku nevěříte? S tím tedy souvisí otázka jak motivovat ostatní když sám nejste motivován?

Třetí situace: Finanční motivace
Jaký je Váš názor na peněžní motivaci, tj. např. odměnu pro členy týmu v případě dodání projektu včas apod.?

Příspěvek byl publikován v rubrice Co a jak. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.